MERINO VILNA
Merino vilna ir dabiska šķiedra, kas iegūta no īpašas šķirnes merino aitām. Šī vilna ir daudz mīkstāka par parsto aitas vilnu.
Visvairāk merino aitu dzīvo Jaunzēlandes kalnu apvidos un Austrālijā. Vasarā Jaunzēlandē gaisa temperatūra pārsniedz 40°C, bet ziemā tā var nokristies pat līdz 20 grādiem zem nulles. Vasarā vilna aitas pasargā no pārkāršanas, bet ziemā no zemām gaisa temperatūrām, auksta vēja, lietus un sniega.
Merino vilnas priekšrocības:
• Termoregulācija: Merino vilna var uzturēt siltumu aukstā laikā un vēsumu karstā laikā.
• Elpošanas spēja: Merino vilna absorbē mitrumu no jūsu ādas un izvada to, palīdzot jums palikt sausai un ērtai.
• Antibakteriāla: Merino vilna dabiski pretojas baktērijām un smakām, tāpēc jums tā nav tik bieži jāmazgā.
• Maigums: Merino vilna ir neticami maiga un maiga pret ādu.
• Viegls: Merino vilna ir ļoti viegla, padarot to ideāli piemērotu ceļojumiem un āra aktivitātēm.
• Videi draudzīgs: Merino vilna ir bioloģiski noārdāms un atjaunojams resurss.
Kopšanas vienkāršība
Merino vilnas apģērbu ne tikai nav nepieciešams bieži mazgāt, bet pat ir ieteicams to nedarīt. Daudz labāku efektu par biežu mazgāšanu audumam sniegs regulāra vēdināšana. Turklāt, merino aitu vilna žūst daudz ātrāk nekā kokvilna un to nav nepieciešams gludināt
Kā mazgāt?
Vienmēr pievērsiet uzmanību informācijai, kas ir norādīta uz apģērba birkas, saskaņā ar ražotāja norādēm. Lai gan visbiežāk nav ierobežojumu merino vilnas mazgāšanai veļas mašīnā, vajadzētu atcerēties, ka mazgāšana ar rokām ļauj precīzi kontrolēt mazgāšanas procesu un ierobežot mehānisku bojājumu rašanos, kā arī samazināt materiāla nolietojumu. Ja tomēr izvēlēsies mazgāt apģērbu veļas mašīnā, tad noteikti lieto merino vilnas mazgāšanai paredzētu tīrīšanas līdzekli un mazgāšanas ūdens temperatūru uzstādi uz 30°C. Ieteicams ievietot
Kā žāvēt?
Apģērbu žāvēšana žāvētājos slikti ietekmē jebkura apģērba struktūru, īpaši to, kas izgatavoti no dabiskiem materiāliem. Adījumu izklāt uz horizontālas gaisa caurlaidīgas virsmas labi vēdināmā vietā , formējot apģērba proporcijas un atstāt līdz pilnīgai izžūšanai.
Vai gludināt?
Ja tev nav nepieciešamības gludināt merino vilnas apģērbu, tad nedari to. Vilnai nepatīk nedabiski augstas temperatūras. Adījums vislabāk atgūst izskatu ar tvaika palīdzību.
ALPAKAS VILNA
Pavediens, ja tas pilnībā vērpts tikai no alpakas šķiedras, iegūst īpašības, kas piemīt pašu alpaciņu kažokiem, lai nenosaltu un nepārkarstu Dienvidamerikas Andu augstkalnes skarbajā klimatā. Alpaku vilnas izstrādājumiem piemīt termoregulējošā īpašība.
Ir divu veidu Alpakas šķirnes- Huacaya vilna ir pūkaina un mīksta, bet Suri vilna ir zīdaināka un ar spīdumu. Šo vilnu iegūst cērpot dzīvniekus tikai vienu reizi gadā. Tas ir saudzīgs process, kas palīdz dzīvniekiem būt veselīgiem un mierīgiem.
Alpakas vilna nesatur lanolīnu, tāpēc tā nevar izraisīt alerģiju vai kairinājumu.
Vilna ir izteikti mīksta, bez smaržas un daudzkārt siltāka par aitu vilnu, tāpēc izstrādājumiem nav jābūt biezam,.
Aizsargājot sevi no mitruma iedarbības, alpakas ir spējušas uzaudzēt kažoku, kas pasargā no nokrišņiem, tāpēc alpaku izstrādājumi neabsorbē mitrumu. Vilna, un līdz ar to arī dzija, ir ļoti viegla, jo tajā ir daudz gaisa, tāpēc apjomīgi adījumi ir daudz vieglāki nekā tie, kuri darināti no citas vilnas.
Alpaku vilnas šķiedra ir ļoti tievi, gludi mati nevis spalvas, tāpēc to nodilumizturība ir daudz lielāka-dzija ir izturīga un stipra. Šī šķiedra ir slidena un zīdaina, tāpēc tā atgrūž netīrumus un neuzsūc smaržu. Tā neveļas ,neburzās un labi saglabā formu, - adījums kalpos ilgāk.
Ideāli piemērots gan ikdienai, gan ceļošanai.
Izstrādājumu mazgā ar rokām līdz +30 °C ūdenī, viegli izcilājot, to nedrīkst berzt. Nospiež dvielī, žāvē izklātā veidā, bet ne tiešos saules staros.
KAŠMIRA VILNA
Kā kopt kašmira izstrādājumus ?
Vislabāk kašmirs savas labās īpašības saglabā, ja to nevalkā vairākas dienas pēc kārtas, tad vilnas šķiedras saglabā dabisko izskatu un elestību.
Ieteicams pēc katras valkāšanas reizes, kašmira džemperi atstāt atpūsties vienu dienu.
Kašmirs ir jāmazgā vēsā ūdenī-tā temperatūrai nevajadzētu pārsniegt 20 °C. Vislabākais ir mazgāt ar rokām, lieko ūdeni nospiest dvielī un žāvēt izklātu uz horizontālas gaisa caurlaidīgas virsmas.
MOHĒRA
Mohēra ir viena no ekskluzīvākajām dzijām, kas tiek iegūta no Angoras kazu vilnas. Zīdainā vilna savu nosaukumu ieguvusi no Turcijas senās galvaspilsētas Ankaras jeb Angoras, kuras apkaimē audzēja šīs kazas. Vilnu iegūst no jaunām, līdz divus gadus vecām kazām. Visdārgāko mohēru iegūst no kazlēniem, kurus cērp pirmo reizi. Lētāka ir pieaugušas kazas vilna. KID MOHERA(kazlēna mohēra ) ar ZĪDU ir īpaši ekskluzīvs dabīgs, maigs, gaisīgs materiāls.
Labās īpašības:
Vieglums: Mohēras audums ir neticami viegls, taču tajā pašā laikā sildošs.
Siltuma izolācija: Šis materiāls spēj regulēt ķermeņa temperatūru, saglabājot siltumu aukstā laikā un nodrošinot vēsu sajūtu siltā laikā.
Spīdums: Mohērai piemīt dabīgs spīdums, kas piešķir apģērbam luksusa izskatu.
Noturība: Materiāls ir izturīgāks par tradicionālo vilnu un labi saglabā formu.
Ieguvumi valkātājam:
Nodrošina komfortu un siltumu, nezaudējot eleganci.
Vieglums un elpojamība padara to par lielisku opciju gan ziemas, gan pavasara drēbēm.
Ilgmūžība: Pareizi kopjot un rūpējoties, kidmohēras un zīda izstrādājumi var kalpot ilgu laiku, tādējādi nodrošinot ilgtermiņa ieguldījumu.
Kā kopt mohēras izstrādājumus?
Izstrādājumu mazgā ar rokām līdz +30 °C ūdenī, viegli izcilājot, to nedrīkst berzt. Nospiež dvielī, žāvē izklātā veidā, bet ne tiešos saules staros.